STRONA GŁÓWNA          O FIRMIE          USŁUGI         AUTORYZACJE          CENNIKI          SERWIS          KONTAKT
Nasza oferta:Wideomonitoring

Systemy alarmowe

Centrale telefoniczne

Osprzęt do central telefonicznych

Telefony i telefaksy

Sieci teleinformatyczne

Domofony i bramofony
Sieci strukturalne (teleinformatyczne)


Sieć strukturalna jest ważnym elementem w prowadzeniu przedsiębiorstwa.  Stanowi ona nie tylko o wygodzie codziennej pracy ale ma również wpływ na produktywność. W budowie nowoczesnej sieci stawia się na jej uniwesalność. Dzięki temu użytkownik sieci ma znacznie mniej problemów z dostosowaniem jej do aktualnych potrzeb. Nowoczesna sieć strukturalna umożliwia w łatwy sposób jej modyfikację. Tendenją jest dziś stosowanie takiego przewodu, którym w zależności od potrzeb można podłączyć do stanowiska sieć komputerową, sygnał telefoniczny (analogowy lub cyfrowy) bądź też inne medium. Dzięki temu w przypadku zmiany mediów doprowadzonych do stanowiska nie ma potrzeby fizycznej wymiany kabla, a cała czynność ogranicza się do odpowiedniego przełączenia w centralnym punkcie sieci, czyli szafie teleinformatycznej, bez konieczności wstrzymywania pracy.

Nasza firma oferuje projektowanie i wykonywanie sieci strukturalnych. Wykonujemy instalacje kablowe (w kategorii 5e i 6) oraz sieci bezprzewodowe. Montujemy i konfigurujemy urządzenia sieciowe, szafy teleinformatyczne. Wykonujemy instalacje teletechniczne, takie jak sieci komputerowe, telefoniczne, domofonowe i antenowe. Dobór elementów z których wykonujemy sieć strukturalną opieramy o nasze doświadczenie ale również o preferencje naszego klienta.

Zadaj nam pytanie.

Instalacje elektryczne


Niezwykle ważnym elementem sieci strukturalnej jest jej zasilanie.  Zasilanie sieci strukturalnej z tradycyjnej instalacji elektrycznej (nie wydzielonej) może powodować wiele przekłamań w transmisji danych. W tym celu dla zasilania komputerów należy stosować wydzieloną instalację elektryczną służącą tylko i wyłącznie do tego celu. Należy pamiętać o tym że z jednego obwodu elektrycznego możemy zasilić maksymalnie 5 komputerów, co powoduje w ramach rozbudowanej sieci zwiększenie ilości bezpieczników oraz przewodów.

W ramach kompleksowych usług świadczonych przez naszą firmę proponojemy również wykonanie instalacji elektrycznych przeznaczonych do zasilania obwodów komputerowych, wraz z budową rozdzielnic elektrycznych przeznaczonych do tego celu. W ramach układów zalinia gwarantowanego proponujemy wykonywanie b-pass'ów wraz z zastosowaniem UPS'ów dużej mocy. W wypadku zastowania przeciwpożarowych wyłączników prądu należy rónież jednocześnie z odłączeniem zasilania od strony dostawcy energii elektrycznej odłączyć jednocześnie zasilanie podawane przez UPS. Niezastosowanie się do tego wymogu jest często przyczyną wypadków i porażeń przez prąd elektryczny.

Budowane przez nas instalacje zabezpieczamy przed przepięciami, zarówno w sieci komputerowej jak i elektrycznej. W ramach tych zabezpieczeń wykonujemy instalacje uziemień o rezystancji możliwie jak najmniejszej. Wynikająca z doświadczeń wartość rezystancji uzieminia powinna być mniejsza niż 1,5 Ohm. Ze względu na trudność w uzyskaniu tak niskiej wartości, często należy stosować rozbudowane systemy uziemiające, które wraz z kompleksową ochroną przeciprzepięciową zabezpieczają instalację niemal w 100 procentach.

W ramach wyposażenia stanowisk komputerowych gwarantujemy również wykonanie oświetlenia na poziomie wymaganym przez normy europejskie. Polska będąc członkiem Unii Europejskiej zobowiązana jest do przestrzegania tych przepisów, które wymagają aby stanowiska komputerowe posiadały natężenie oświetlenia nie mniejsze niż 500 lux. Oprawy zastosowane do oświetlenia ogólnego powinne przeciwdziałać olśnieniu, a tym samym być wyposażone (w wypadku opraw świetlówkowych) w rastry o pełnej paraboli. Często stosowane w ramach obniżenia kosztów rastry zwykłe i półparaboliczne powodują pogorszenie jakości wzroku osób zatrudnionych przy monitorach.

Zadaj nam pytanie.
Powrót

TELZAM S.C. G. Machoń & G. Zapała, ul. Kaczyniec 18 (1-piętro) 42-600 Tarnowskie Góry  
tel. +48 32 285 53 24 mobil: +48 508 192 507  fax: +48 32 788 18 08  
e-mail: telzam@telzam.com.pl