STRONA GŁÓWNA          O FIRMIE          USŁUGI         AUTORYZACJE          CENNIKI          SERWIS          KONTAKT
Nasza oferta:Wideomonitoring

Systemy alarmowe

Centrale telefoniczne

  - SLICAN
  - PLATAN
  - ELEKTRONIX
  - ELMEG
  - PANASONIC
  - SIEMENS
  - ALCATEL

  - zapytanie ofertowe

Osprzęt do central telefonicznych

Telefony i telefaksy

Sieci teleinformatyczne

Domofony i bramofony
Centrale telefoniczne ALCATEL


ALCATEL OmniPCX Office to modularne, skalowane, wszechstronne, elastyczne i proste rozwiązanie Twojego problemu.

Jest modularne: dostosowujemy system do Twoich potrzeb. Kiedy zmienią się Twoje potrzeby, ono też się zmieni.

Jest wszechstronne: oferuje wszystkie funkcje obsługi połączeń głosowych i transmisji danych niezbędne firmie teraz oraz w przyszłości, a także serwer aplikacji. Ewoluuje wraz z rozwojem techniki.

Jest więc perspektywiczne.

Jest otwarte: jego podstawą są standardy przemysłowe takie jak system Linux i protokoły sieciowe, elastycznie dostosowujące się do każdego środowiska. A przy tym jest więcej niż tylko proste: wszystko zawarto w jednym zestawie...

To łatwe: łatwo je kupić, łatwo zainstalować, łatwo konserwować, łatwo używać, łatwo zrozumieć, dlaczego Alcatel OmniPCX Office jest najlepszym rozwiązaniem dla Twojej firmy
Opis systemu


OmniPCX Office jako jeden system przeznaczony dla firm od 6 do 236 pracowników, zarządza Internetem, usługami głosowymi i przepływem danych.  OmniPCX Office jest systemem typu „wszystko-w-jednym” i jako taki jest bardzo łatwy w użyciu, instalacji i utrzymaniu. Jest całkowicie prekonfigurowany i maksymalnie niezawodny. Wszystkie aplikacje są wbudowane w system: bezpieczny, współdzielony dostęp do Internetu, serwer e-mail, VoIP, infrastruktura i usługi LAN, CTI, zarządzanie rozmowami (wbudowany osobisty asystent i poczta głosowa, mobilność wewnątrz przedsiębiorstwa,...). W rezultacie system jest bardzo efektywny kosztowo.  OmniPCX Office jest systemem modularnym. Otrzymacie Państwo system całkowicie skonfigurowany i wyposażony stosownie do Waszych potrzeb. I co ważniejsze, gotowy do rozbudowy w takim samym tempie, w jakim rosnąć będzie Wasze przedsiębiorstwo. Modularna architektura OmniPCX Office  w połączeniu z koncepcją kluczy software’owych, pozwala na zaoferowanie najlepszych rozwiązań, bez względu na stopień rozwoju firmy. Bez względu na to, czy będziecie Państwo potrzebowali dodatkowej funkcji, nowych aparatów czy też będziecie chcieli zwiększyć pojemność całego systemu, OmniPCX Office  został zaprojektowany dla małych, którzy stają się dużymi.   OmniPCX Office jest systemem otwartym. W urządzeniu tym zaadoptowano Linux, system operacyjny posiadający szerokie poparcie przemysłu komputerowego. Linux jest wydajnym, potężnym i stabilnym systemem operacyjnym kompatybilnym z wieloma aplikacjami i w szczególności usługami sieciowymi, zawierającym wszystkie standardowe protokoły (CSTA, TAPI, IP), co oznacza, że jest otwarty na szeroki wybór aplikacji stworzonych przez Alcatel i innych dostawców. 

Zapytaj nas o więcej.
Architektura modułowa


Alcatel OmniPCX Office umożliwia wdrożenie e-komunikacji – Internet, głos i transfer danych – w małych i średnich przedsiębiorstwach.  OmniPCX Office jest modularnym rozwiązaniem typu „wszystko-w-jednym” łatwym w zakupie, łatwym w utrzymaniu i rozbudowie. Posiada prostą, ale potężną architekturę składającą się z modułów rack, kart i kluczy software’owych

W celu dokładnego dopasowania do rozmiarów przedsiębiorstwa, OmniPCX Office istnieje w 3 rozmiarach obudów (rack 1, 2 & 3), współdzieląc pojedyncze oprogramowanie. Aby dokładnie dopasować się do potrzeb firmy pojemność systemu może zostać rozszerzona na zamówienie, poprzez zastosowanie dowolnej kombinacji każdego z 3 rodzajów obudów, aż do systemu składającego się z 3 modułów. System został zaprojektowany tak, aby obudowy mogły być umieszczone jedna na drugiej (do trzech), lub zamontowane w standardowym, 19 calowej obudowie rack.

Karty w OmniPCX Office są wysoko modularne aby móc zaoferować rozwiązanie dokładnie takie jakie jest potrzebne. Dostępne są cztery rodzaje kart: Karty CPU, CPUe, CoCPU i CoCPU@ (w zależności od wymaganych usług), karty LAN (w celu utworzenia lub rozbudowy sieci LAN), karty linii miejskich (analogowe, ISDN), oraz karty linii wewnętrznych (dla aparatów analogowych i cyfrowych). Dostępne są też karty mieszane w celu zwiększenia modularności całego systemu w mniejszych instalacjach. Całe oprogramowanie obsługujące Internet, głos i transfer danych jest wbudowane w system. System kluczy software’owych pozwala na szybką i prostą implementację nowych usług lub zwiększenie liczby użytkowników.
Sieci LAN


W czasach, kiedy sieci LAN (Local Area Network) są niezbędnym elementem przedsiębiorstwa, pomagającym dzielić się informacjami i urządzeniami biurowymi, pozwalającym na pracę grupową, dostęp do Internetu czy VoIP, zintegrowane
w OmniPCX Office switch-e LAN stanowią doskonały wybór dla małych i średnich przedsiębiorstw. Zaimplementowana w nich technologia fast Ethernet znacząco zwiększa wydajność sieci LAN, pozwalając pracownikom na przesyłanie dużych plików, bezproblemowy dostęp do baz danych i aplikacji multimedialnych.

Zintegrowane rozwiązanie LAN
Zintegrowana w Alcatel OmniPCX Office karta LAN oferuje przełączanie w technologii fast Ethernet. Przepustowość portów wynosząca do 100 Mb/s pozwala na przesyłanie dużych plików, bezproblemowy dostęp do baz danych i aplikacji multimedialnych. Dzięki funkcji „auto-sensing” detekcja szybkości przyłączonego urządzenia (10Mb/s / 100Mb/s) odbywa się automatycznie, bez potrzeby przeprowadzania dodatkowych czynności konfiguracyjnych. Zintegrowany w Alcatel OmniPCX Office LAN jest modularny i oferuje efektywne kosztowo rozwiązanie od 8 do 84 porów. Karty LAN posiadają porty up-link, pozwalające na dalszą rozbudowę sieci poprzez dodanie kolejnych switch-y lub wykorzystanie istniejących. 

Usługi LAN
Alcatel OmniPCX Office posiada wbudowany serwer DHCP automatycznie i dynamicznie przypisujący adresy IP urządzeniom w sieci LAN. Pozwala to na łatwą instalację urządzeń IP w sieci LAN bez potrzeby przeprowadzania dodatkowych czynności konfiguracyjnych.

Internet
OmniPCX Office czyni Internet prostym integrując w jednym systemie wszystkie komponenty niezbędne do profesjonalnej pracy w sieci. OmniPCX Office jest rozwiązaniem typu „wszystko-w-jednym” pozwalającym na bezpieczny, współdzielony dostęp do Internetu, posiadającym wbudowany serwer e-mail oraz aplikacje bezpieczeństwa, kontroli i zdalnego dostępu. Łatwy w zarządzaniu OmniPCX Office jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Współdzielony dostęp do Internetu 
OmniPCX Office pozwala kilku użytkownikom w sieci LAN na jednoczesny dostęp do Internetu przy wykorzystaniu pojedynczego konta u ISP. OmniPCX Office wspiera szeroki zakres interfejsów WAN, od 64kb/s ISDN do 2Mb/s z modemem ADSL lub linią dzierżawioną. Połączenie z Internetem może być ustanawiane na żądanie lub jako połączenie stałe. OmniPCX Office optymalizuje Państwa inwestycję współdzieląc zasoby WAN pomiędzy Internet, komunikację głosową oraz transfer danych.
Zabezpieczony dostęp do Internetu
OmniPCX Office łączy kilka mechanizmów bezpieczeństwa. Jednym z nich jest wbudowany certyfikowany firewall chroniący informacje przedsiębiorstwa przed atakami z Internetu. Firewall ten został nagrodzony przez niezależną organizację zajmującą się testowaniem tego typu produktów - West Coast Labs Checkmark, co stanowi wystarczający wskaźnik jakości bezpieczeństwa w naszym rozwiązaniu. 

Kontrolowany dostęp do sieci
OmniPCX Office posiada wbudowany serwer proxy pozwalający na kontrolę i ograniczenie korzystania z Internetu. Serwer proxy pozwala na zdefiniowanie praw dostępu do Internetu poszczególnych użytkowników, poszczególnych usług i aplikacji sieciowych. Wykorzystuje się tutaj takie mechanizmy jak: filtrowanie adresów URL przy pomocy białych i czarnych list czy też ograniczenie dostępu na podstawie zdefiniowanych zakresów czasowych. Co więcej, omawiany serwer dostarcza szczegółowych statystyk związanych z użyciem Internetu i innych aplikacji sieciowych.

Zoptymalizowany dostęp do Internetu
Zintegrowany serwer cache zwiększa wydajność pracy z Internetem poszczególnych pracowników poprzez przechowywanie na dedykowanym dysku ostatnio przeglądanych stron sieciowych lub ostatnio ściąganych plików FTP. Dzięki temu, kiedy kolejny użytkownik chce uzyskać dostęp do tych samych plików lub stron, są one dostępne w cache’u i nie muszą ponownie być ściągane z Internetu. Następuje znaczna redukcja kosztów komunikacyjnych oraz wzrost komfortu pracy z Internetem.

Zintegrowany serwer e-mail dla rozszerzonej komunikacji
OmniPCX Office przenosi Państwa firmę na wyższy poziom zdolności komunikacyjnych dzięki zintegrowanemu serwerowi e-mail. Serwer ten może spełniać funkcję ogólno firmowego serwera pocztowego bez potrzeby dokonywania jakichkolwiek dodatkowych inwestycji w sprzęt lub oprogramowanie. Każdy użytkownik może posiadać osobistą skrzynkę pocztową i adres e-mail. Wbudowany w OmniPCX Office serwer e-mail obsługuje standardowe protokoły pocztowe oraz większość oprogramowania klienckiego POP3/SMTP, Microsoft® Outlook™, Microsoft Outlook Express czy też Lotus Notes. OmniPCX Office jest na tyle elastyczny, że może pracować w różnych architekturach, rozpoczynając od bycia prostą bramką e-mail jeśli w sieci LAN Państwa firmy znajduje się już serwer pocztowy a kończąc na pracy jako pełnoprawny serwer pocztowy obsługujący cały wewnętrzny i zewnętrzny ruch e-mail. Serwer e-mail w OmniPCX Office jest rozwiązaniem „plug & play”. Jest prosty w konfiguracji i nie potrzebuje dodatkowego sprzętu. E-mail zwiększa produktywność Państwa firmy dzięki ulepszeniu komunikacji w firmie i poza nią.

Zunifikowana komunikacja
Co więcej, OmniPCX Office jest idealnym systemem do zbudowania rozwiązania zunifikowanej komunikacji. Oferuje zintegrowaną pocztę głosową oraz aplikację pocztową, które mogą być połączone z usługami faksowymi likwidując konieczność uruchamiania oddzielnego serwera faksów. Każdy użytkownik może korzystać z usług zunifikowanej komunikacji pozwalających mu na zarządzanie pocztą głosową, e-mailami oraz faksami z pojedynczego interfejsu użytkownika.

Wirtualne sieci prywatne
Funkcja VPN w OmniPCX Office oferuje efektywne kosztowo i bezpieczne rozwiązanie umożliwiające zdalnym użytkownikom lub biurom na dostęp do zasobów Państwa firmy przy użyciu infrastruktury publicznej. Pozwala na zbudowanie zabezpieczonej sieci pomiędzy zdalnymi lokalizacjami i użytkownikami poprzez ekonomiczne połączenie internetowe. VPN zapewnia bezpieczeństwo połączenia tworząc autoryzowany i szyfrowany “tunel” pomiędzy dwoma hostami. VPN zapewnia efektywne kosztowo połączenie zdalne w sensie, nawiązania dwóch lokalnych połączeń po obu stronach tunelu. OmniPCX Office obsługuje 2 główne protokoły VPN: PPTP służący do nawiązania połączenia pomiędzy zdalnym użytkownikiem a siecią LAN, oraz IPSec do sieciowania LAN – LAN.
Parametry podstawowe OmniPCX


Specyfikacja
Pojemności
Rack 1/ Rack 2/ Rack 3
Dowolna kombinacja 3 modułów
Zasilacz z podtrzymaniem
2 sloty / 5 slotów / 8 slotów
do 24 slotów
tak
E-server

Współdzielony dostęp do internetu
- ISDN
- Zewnętrzny modem ADSL lub router

do 128 kbp/s
do 2 Mb/s
Autentyfikacja
PAP/CHAP
Liczba użytkowników internetu 200
Firewall Filtrowanie IP/NAT
Proxy/Cache 1,5 Gb
E-mail server POP3/SMTP/MIME/ETRN
Liczba skrytek e-mail 200
Pojemność serwera e-mail 3,5 Gb
VPN PPTP / IPSec
Usługi oraz infrastruktura LAN

Wbudowany switch LAN Ethernet 100BT, Auto-sensing 10/100BT
Porty LAN do 60 portów
Usługi LAN
DHCP / DNS
Serwis telefoniczny

Poczta głosowa od 2 do 8 portów
Czas zapisu poczty głosowej do 200 godzin
Automatyczny operator 2 poziomy / 10 pozycji na poziomie
Języki do 4
Książka telefoniczna 3000 pozycji
ARS (automatyczne rutowanie połączeń) 500 pozycji
Terminale

Abonenci systemu ogółem 200
Abonenci IP 200
Abonenci H323 100
Mobilność
Stacje bazowe (IBS) 60 zdalnie zasilane, 199 lokalnie zasilane
Mobile Reflexex 199
Serwer aplikacji CTI
Wbudowany serwer CTI CSTA
Liczba klientów PIMphony
przy wbudowanym serwerze CTI
25
Monitorowanie CSTA do 208
Sesje CSTA do 28
Porty

Linie miejskie analogowe do 72
Linie PRA ISDN (30 B+D) do 9
Linie BRA ISDN (2 B+D) do 12
Linie miejskie IP do 120

Powrót

TELZAM S.C. G. Machoń & G. Zapała, ul. Kaczyniec 18 (1-piętro) 42-600 Tarnowskie Góry  
tel. +48 32 285 53 24 mobil: +48 508 192 507  fax: +48 32 788 18 08  
e-mail: telzam@telzam.com.pl